• Máte nějakou svoji povídku? Pošlete ji na email newerabiz (zav) seznam.cz

Jedináčci

Autor: věHruška

Když se řekne „jedináček“, vybaví se většině populace sebestředný, egoistický člověk, naprosto postrádající takt a schopnost empatie. Samozřejmě tomu tak být nemusí, koneckonců, každý jsme nějaký, ale co se tak ptám na názory ostatních, většinou to vidí jako člověka s výše zmíněnými nedostatky.
Já osobně moc jedináčků neznám; ve skutečnosti mám jen dvě kamarádky, které vyrůstají ve sladké nevědomosti o rozjívených a otravných bytostech,nazývajících se „sourozenci“. Obě dvě jsou však naprosto rozdílné a myslím, že by si nerozuměly.
První z nich je sedmnáct let, žije jen s mamkou a jakmile je na její adresu utroušena sebemenší chvála, okamžitě to všem vymlouvá. Když mám nějaký problém, vždy je ochotná trpělivě poslouchat ty moje kecy (což vážně nechápu).
Moje druhá kamarádka je čerstvě patnáctiletá. Je schopná říct svojí kamarádce, že neumí zpívat, nebo jí s úsměvem ve tváři potvrdit, že je úplně blbá.
Samozřejmě mají i jiné vlastnosti – ta první má svoje mouchy a ta druhá umí být strašně fajn. Ale pro srovnání – je to rozdíl.
Takže na závěr: Neodsuzujte jedináčky, zkuste je poznat blíž – třeba v nich najdete fajn kamaráda… ale na konzultaci svých problémů si najděte někoho nejlíp s osmi sourozenci!! 😉