• Máte nějakou svoji povídku? Pošlete ji na email newerabiz (zav) seznam.cz

Pojištění vozidel online a porovnání

Dle našich platných zákonů musí být ke každému autu sjednané pojištění, které bude sloužit v případě zapříčinění dopravní nehody k náhradě škod. Jak již bylo řečeno, toto pojištění je povinné a běžně se mu říká povinné ručení.

Výše povinného ručení se sjednává na základě několika parametrů jako je například objem motoru vašeho vozu nebo počet let či měsíců bez nehody. Podle několika faktorů je možné určit výši povinného ručení. Liší se ovšem také podle poskytovatele poojištění, pojišťovny, u které povinné ručení sjednáte. Pro začínající řidiče je povinné ručení velkou zátěží, protože slevy díky odježděným kilometrům bez nehody jsou nulové. Těmto slevám se v praxi běžně říká bonusy. Do výpočtu konečné částky povinného ručení se s procházením nabídek jednotlivých společností časem sžijete a nebude pro vás problém se v pojmech a jeho výpočtu orientovat.

Jelikož ale povinné ručení tvoří podstatnou část nákladů na provoz vašeho automobilu je nutné  se před sjednáním některého pojištění pořádně rozmyslet. Dobré je projít některé porovnání povinného ručení a zjistit, jaké povinné pojištění pro vás je nejvýhodnější. Porovnání nabídek několika společností, pojišťoven, je velice výhodné, protože si snadno vyberete tu nejeefektivnější volbu. Na internetu takové porovnání jsou a je jistě snazší zjistit si, co pro vás bude výhodné z tepla domova, než chodit od pojišťovny k pojišťovně a vyptávat se stále na ty samé parametry. Na internetu zjistíte vše jednoduše, přehledně a snadno.

Povinné ručení však slouží pouze ke krytí škody způsobené vámi. Pokud máte dražší automobil, vyplatí se vám sjednat si i další pojištění automobilu. Takovým typickým pojištěním je třeba havarijní pojištění. Pokud chcete mít všechna rizika pokrytá, opět se můžete vrhnout do džungle pojišťoven a hledat tu správnou nabídku nebo využít služeb na internetu a pohodlně tak zjistit, co by pro vás připadalo nejspíše v úvahu. Pojištění vozidel se rozhodně vyplatí. Případné škody budete mít pokryté a tak se nebudete muset strachovat, co se bude dít, až se vašemu auto něco stane. Pokud si totiž pojištění sjednáte, náhrady škody za vás bude totiž alespoň částečně platit pojišťovna.