Penzijní připojištění – vhodné šetření na budoucnost

Pokud vám nebude cokoliv o penzijním připojištění v tomto článku jasné, podívejte se na penzepripojisteni.eu a tam určitě naleznete všechny dotazy týkající se spoření na penzi.

Z médií neustále slyšíme, negativní zprávy týkající se důchodu. Můžeme slyšet, že věk odchodu do důchodu se zvyšuje a že státní důchody budou klesat. Na náladě nepřidává ani složitá a zmatečná situace okolo důchodové reformy.

To vše ale stát dělá s naprosto jasným cílem. Přimět občany k větší zodpovědnosti a přimět je k zamyšlení, co budou v důchodovém věku bez příjmu ze zaměstnání dělat. Někteří stále věří v to, že jim bude státní důchod, který jim bude přisouzen stačit a že si budou žít skromně, ale na úrovni s penězi od státu.

Pak je zde ovšem druhá, početnější skupina, která je k budoucnosti a ke státní důchodům skeptická. Někteří lidé si dokonce myslí, že peníze od státu nebudou dostávat žádné. I to je vlastně možné. Důležité však je, co jsou ochotni tito lidé se svou budoucností dělat.

Stát kromě toho, že ubírá na státních důchodech, poměrně zajímavě podporuje ty občany, kteří si na svůj důchod odkládají již během aktivního věku. Ke spořené částce, kterou budete odkládat na penzijní připojištění můžete dostat poměrně tučnou dotaci od státu, která může dosahovat až 50% vaší měsíční úložky. To není vůbec špatné, že? Nejlepší na celém penzijním připojištění je ale to, že peníze, které si odkládáte na tento finanční produkt jsou zhodnocovány takzvanými penzijními fondy, jejichž výnosnost se sice liší, ovšem není problém porovnat jak se jednotlivým fondům dařilo v minulých letech a vybrat ten nejlepší.

Spořit na důchod si samozřejmě můžete i jinými cestami, nicméně tento produkt je pro podporu vašeho důchodového věku určen a stát rád podporuje zodpovědné občany, kteří myslí na svou budoucnost, proto je výhodný zejména kvůli státním příspěvkům.

A k jaké skupině se řadíte vy? Čekáte zlepšení nebo zhoršení situace okolo důchodů? Spoříte si na důchod sami?