Červená Alfa

Autor: kuskus

Byla jednou jedna červená Alfa Romeo. Měla nerezové nárazníky,kožené sedačky,elektrická okýnka,dlouhou anténu s liščím ocasem a nablýskaná zrcátka. A byla na to moc pyšná. A protože byla pyšná , neposlouchala svého řidiče.Jezdila moc rychle a nebyla ani trochu opatrná.
Jednou zase jela z Prahy do Berouna a jela moc rychle. Pan řidič říkal aby zpomalila, ale ona neposlechla a ještě přidala. Když sjela z dálnice musela přes železniční přejezd. Blikal červeným světlem a Alfička věděla, co to znamená. Měla by zastavit .
Ale neposlušná a pyšná Alfa se rozhodla, že nezastaví. Určitě to stihne. Vlak přece nemůže být rychlejší než ona. A tak vjela na koleje…
Lokomotiva, která zrovna přijížděla už nestačila zabrzdit a tak do Alfy narazila. Kus jí vláčela po kolejích. A celou jí zničila .
Alfa byla celá pomačkaná. Měla otlučená zrcátka, promáčklý blatník, ulomená kola, zlámanou poloosu.A dokonce ztratila liščí ohon. Pan řidič se moc zlobil. Zavolal na Alfu policii a řekl, že ji už nechce. Ať tu neposlušnou Alfu odvezou někam na vrakoviště. Policie zavolala odtahový vůz a rozbitou Alfu odtáhla na vrakoviště.
Alfa byla moc smutná. Na vrakovišti ji postavili do nejvzdálenějšího kouta až úplně k plotu. A tam stála a stála. Pršelo,svítilo sluníčko, padaly kroupy,sněžilo a zase svítilo slunce a zase pršelo, její červená karoserie bledla a rezla. Gumy na kolech puchřely a kožená sedadla začala být plesnivá.
Až jednou šel okolo mladý Kluk. Viděl smutnou a oprýskanou Alfu a řekl si: „Páni, taková super Alfa Romeo, tu bych si moc přál.Celou bych ji opravil.A umyl a naleštil.“ A šel se zeptat prodavače zda je ta Alfa na prodej. Prodavač mu řekl, že mu jí dá zadarmo, protože je stejně zničená a nikdo ji nechce.
A tak si Kluk zavolal odtahovou službu, ta Alfu odtáhla na dvorek a Kluk začal Alfu opravovat. Koupil ji nová kola, vyklepal nárazníky, vyrovnal střechu, vyčistil sedadla.A nakonec Alfu celou přelakoval.
Už nebyla červená. Byla závodní. Měla na sobě číslo a na haubně pruhy. Byla moc spokojená.
A protože byla závodní mohla jezdit velmi rychle. Ale už vždycky byla moc a moc opatrná a poslouchala Kluka a jezdila jen tak rychle jak Kluk chtěl.A když si chtěli zazávodit , jeli do Mostu na okruh ……