• Máte nějakou svoji povídku? Pošlete ji na email newerabiz (zav) seznam.cz

Detektiv Frank – Rychlá jízda

by Johan07

Obsah:

1. NAROZENINY
2. FORMULE
3. PROSBA MCMINI O POMOC
4. E-MAIL
5. DRUHÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ
6. EXPERTÍZA KULKY A ZKONTAKTOVÁNÍ SPEED 407
7. SAMÉ E-MAILI
8. ODLET DO JAPONSKA
9. VYJEDNÁVÁNÍ SE SPEED 407
10. ODLET DO BERLÍNA
11. FORMULE V MAĎARSKU
12. HLEDÁNÍ VINÍKŮ A ZATÝKÁNÍ
13. ŠŤASTNÝ KONEC

Kapitola 1. – NAROZENINY

,,Na tvé zdraví Franku” připíjel Olaf ,,A teď dárek.” ,,Děkuju. Co to asi bude?” ,,Uvidíš. Snad se ti bude líbit.” ,,Néé. Lístek na Formule. Děkuju, to jsi mi udělal radost.” ,,Doufám, že máš čas, Franku.” ,,Určitě.” ,,Já mam taky jeden lístek. Půjdeme tam spolu, ne?” ,,No to jo.” ,,Vidíš Elizabeth? Já ti říkal, že bude mít radost.” řekl Olaf. ,,No jo. Měl jsi pravdu.” odpověděla Elizabeth ,,Ale ponožky by se Ti taky hodily, že Franku?” ,,To jo, ale upřímně, tohle je lepší dárek” ,,To jsem rád, že se ti líbí.” řekl Olaf. ,,No nic. Už je pěkně dlouho. Pojedu domu. A ještě jednou díky.” řekl Frank a odcházel. ,,Hlavně nezapomeň za tejden. Čau.” ,,Nezapomenu. Ahoj.” odpověděl Frank a šel do auta. Nastartoval a odjel domu.
Doma si jako obvykle dal sprchu. ,,To se ale Olafoj povedlo. Takovej dárek jsem fakt nečekal.” říkal si v duchu Frank. Když se Frank vysprchoval, šel sledovat televizi. Zrovna byli zprávy. ,,A nyní Sportovní zprávy: Jezdec Martin Hutchinson ze stáje McMini dojel do cíle jako první. Druhý byl jeho týmový kolega Thomas Luther. Pořadí jezdců v tabulce je velmi vyrovnané. Ještě vyrovnanější je však pohár konstruktérů. McMiny už ztrácí na vedoucí Speed 407 jen dva body! Fotbalisté Real Madridu….” slyšel Frank v televizi. ,,To mě stačí, fotbal mě nezajímá.” Frank vypnul televizi. Celý večer přemýšlel nad tím jak dopadne celá sezóna F1. ,,Když McMini za tejden zase vyhraje, Speed 407 se může jít klouzat. Ale Michael Wicke je taky dobrej. Ale začíná ztrácet.” uvažoval Frank.

Kapitola 2. – FORMULE

Je neděle ráno. U Franka někdo zvoní. ,,To jsi ty Olafe?” zeptal se Frank. ,,Jo” odpověděl Olaf. Frank otevřel dveře. ,,Pojď dál Olafe.” ,,Franku, pospěš si. Už musíme jet. Je to kus cesty.” ,,Jo, už jdu.” Frank vzal klíčky od auta, zamknula šel. ,,Jedem mim autem, jo?” řekl Frank. ,,Jak chceš Franku” odvětil Olaf. Nasedli do auta a vyjeli. Cesta jim rychle ubíhala. Za chvíli byly na místě.

Po dvou hodinách:

,,Podívej, už vyjeli.Vidíš jak skvěle vyjel Hutchinson? Ten to má vyhraný. To se s tebou klidně vsadím, že po dnešku bude v poháru konstruktéru první McMini.” řekl Olaf. ,,Stoprocentně. Speed 407 se zhoršuje. Nato jak perfektně začal sezónu, je teďka pěkně pozadu.” odpověděl Frank.

Martin Hutchinson byl na startovním roštu druhý, ale hned se dostal na první místo. Z prvního místa vyjel Thomas Luther. Michael Wicke vyjel ze třetího místa. Hutchinson hned po startu začal všem ujíždět. Za zády měl svého týmového kolegu Thomase Luthera. Michael Wicke se po startu propadl na čtvrté místo, když ho předjel jeho bratr Ralf Wicke. Hutchinson už má velký náskok přede všemi.

Po dvaceti kolech:

Hutchinson vjíždí do boxu. Stejně tak i Michael Wicke.Vedení závodu se ujímá Thomas Luther. Ale ne. Thomasovi praskla pravá zadní pneumatika. Je ze hry venku. Diváci jsou zklamáni. Až na pár jedinců. Martin Hutchinson musí zachránit McMini. Právě vyjíždí z boxů.

Po padesáti kolech:

Zbývá jen šest kol do konce závodu. Hutchinson je první, ale Michael Wicke je mu v patách. Ralf Wicke je třetí.

Poslední kolo:

Už jen půl kola. Stále je první Hutchinson. Druhý je Ralf a třetí Michael. Ralf začíná dojíždět Hutchinsona. Jedou vedle sebe. V tuhle chvíli jsou oba první! Už jen dvě stě metrů do konce závodu. Hutchinson začíná zrychlovat. Co je to? Hutchinsonovi praskla pravá zadní pneumatika. Ale to né! První do cíle dojel Ralf a druhý je Michael Wicke.

,,To snad není možný. Co to je za pneumatiky, že prasknou.” stěžoval si Olaf. ,,To je nějaký podezřelí, Olafe.” přemýšlel Frank. ,,Proč myslíš?” ,,Je to jednoduchý, Speed 407 potřeboval vyhrát aby si udržel první místo v poháru konstruktéru. Pneumatiky praskli oběma jezdcům McMini. Obě pneumatiky byly pravé zadní. A McMini ohrožoval Speed 407. V tom bude nějaká sabotáž nebo tak něco.” uvažoval Frank. ,,Máš pravdu Franku. Něco v tom bude.” Oba šli zpátky do auta, ale Frankovi vrtalo hlavou, co v tom je. Odjeli zpátky do Berlína.

Kapitola 3. – PROSBA MCMINI O POMOC

Druhý den v pondělí měl Frank ve své kanceláři návštěvu. Přišel ředitel týmu McMini s překladačem. ,,Hello Mr. Marx.” řekl ředitel McMini. ,,Dobrý den pane Marx.” přeložil překladatel. ,,Dobrý den. Co potřebujete?” řekl Frank. ,,Hello. What have need of?” přeložil překladatel. Frank se dozvěděl, že muž který za ním přišel je George McRae. Je to ředitel týmu McMini a má podezření, že ve včerejším závodě proběhla sabotáž ve prospěch Speed 407. Prosí o pomoc. Frank tento případ okamžitě přijal. ,,Ale jistě. Bude mi ctí pracovat pro Vás.” ,, But certainly. It will me revere work to you.” pohotově přeložil překladatel. Ředitel odešel a Frank se dal do vyšetřování.
Jako první zajel do Nürburgringu za ředitelem okruhu. ,,Dobrý den. Jsem soukromý detektiv Frank Marx a ředitel McMini pan George McRae má podezření, že včerejší defekty s pneumatikami byla sabotáž. Požádal mě o prošetření tohoto případu. Mám takovou prosbičku. Nemohl bych se podívat na záběry z kamer?” ,,Ukažte mi svůj průkaz, pane Marxi.” ,,Ale jistě, tady je.” ukazuje Frank svůj průkaz. ,,V pořádku. Hned Vám dám kazetu se záběry z kamer.” ,,Děkuji.” Frank dostal záběry a odjel do Berlína.
Cestou se stavil u Olafa. ,,Nazdar Olafe.” ,,Franku. Pojď dál. Co potřebuješ?” promluvil Olaf. Šli do pokoje. ,,Představ si, že za mnou byl George McRae…” ,,Kdo to je?” ,,Ředitel McMini. Myslí si, že ty pneumatiky včera byla sabotáž. Chce abych to vyšetřil.” vysvětloval Frank. ,,No to je skvělí, ne? Z toho koukaj pěkný prachy.” zaradoval se Olaf. ,,Mě nejde o prachy, ale zajímá mě pravda. I když o prachy mě taky jde. Neviděl jsi tam včera něco podezřelého?” zeptal se Frank. ,,V tom Ti asi nepomůžu. Nic jsem tam neviděl. I když na parkovišti bylo hodně černejch Mercedesů.” řekl Olaf. ,,No jo. Černý Mercedesy má německý podsvětí. To by v tom mohlo mít prsty. Ale proč by podsvětí vyřadilo zrovna McMini?” přemýšlel Frank. ,,To víš. Jestli king podsvětí fandí Speed 407, tak mu chtěl vyřadit soupeře.” pomáhal mu Olaf. ,,To se mi nějak nezdá, že by zrovna šéf podsvětí fandil formuli.” uvažoval Frank. ,,Co ty víš? Kdybych Tě neznal, taky bych neřek, že Tě zajímá formule.” ,,Detektiv a šéf podsvětí je trochu něco jinýho.” ,,No jak myslíš. Chtěl jsem Ti jen pomoct.” ,,Dík. Už musím jet.” odchází Frank k autu ,,Kdybys si na něco vzpomněl, zavolej.” poprosil Frank Olafa. ,,Jistě.” Frank odjel domu.
Už byl večer. Frank se vysprchoval a šel se podívat na záběry z kamer. Přetočil je na místo kde Thomasovi praská pneumatika. Video si zpomalil. Ve zpomaleném záběru viděl, jak do pneumatiky letí kulka a protrhává ji. ,,Je to jasný. Tohle je sabotáž. Musím hnedka poslat E-mail McRaenovi. Ale ještě se podívám na Hutchinsona.” v duchu si říká Frank. Hutchinsonův případ je to samí. Do pneumatiky letí kulka. Pneumatika se protrhne a pro Hutchinsona končí závod.

Kapitola 4. – E–MAIL

Frank hned poslal McRaenovi E-mail:

This e-mail must dragoman translate
Vážený pane McRae.
Zjistil jsem, že defekt pneumatik je opravdu sabotáž .Získal jsem záběry z kamer a je vidět, že do pneumatik letí kulky.Zbývá zjistit, kdo to má na svědomí. Zatím mám Děkuji za důvěru kterou ve mně vkládáte.

S pozdravem soukromý detektiv
Frank Marx

(pozn.:This e-mail must dragoman translate.V češtině:Tento e-mail musí přeložit tlumočník.)

Kapitola 5. – DRUHÝ DEN VYŠETŘOVÁNÍ

Druhý den Frank opět zajel Nürburgringu. Šel se podívat na okruh. Došel na to místo, kde byl vyřazen Thomas Luther. Rozhlížel se po krajnici. A hele. V trávě našel kulku. Rukavicemi ji sebral a dal do sáčku. Teď se díval, odkud mohl útočník vystřelit. Kulka letěla seshora. ,,Ale ano. Ze střechy tribuny se mohlo vystřelit. To musel bejt machr, když se trefil do pneumatiky. Ale jestli byl na střeše tribuny, musí bejt i na kamerách.” uvažoval Frank. Potom nasedl do auta a odjel zpátky do Berlína. Šel do kanceláře. Znovu se díval na záběry z kamer. ,,Počkat. Ty záběry jsou snad sestříhaný. No jistě. Ale kdo je sestříhal? No to si zjistím.” uvažoval Frank a šel se podívat, jestli mu nepřišel nějaký e-mail. Přišel. Od George McRae:

Vážený pane Marxi.
Děkuji za Vaše informace.
Pneumatiky jsme dali na expertízu a jen se potvrdilo, že byli prostřeleny. Už máte nějaké podezřelé? PS:Příště nemusíte psát, že
E-mail musí přeložit tlumočník. Stačí jako předmět napsat PNEU
Předem děkuji za odpověď

George McRae

Frank si přečetl E-mail a hned napsal odpověď:

PŘEDMĚT: PNEU

Vážený pane McRae.
Děkuji za Váš E-mail.
Dnes jsem byl znovu na okruhu a našel jsem tam kulku. Musím ji dát na expertízu, aby se zjistilo z jaké zbraně se střílelo.
Podle mého názoru se střílelo ze střechy tribuny. Ale na záběrech z kamer není pohled na střechy tribun. Myslím si, že záběry byli sestříhány.

S pozdravem
Frank Marx

Odeslal a vydal se za Olafem. ,,Olafe, tak si představ, že to byla sabotáž. Mam na to důkazy. Na záběrech z kamer je jasně vidět, že jsou prostřeleny. Dneska jsem zase byl v Nürburgringu a našel jsem tam kulky. A navíc mě psal McRae, že dali pneumatiky na expertízu a prokázalo, že byli prostřelený. Čumíš co?” ,,No to teda jo. A máš nějaký podezřelí?” ,,Musím se zkontaktovat s ředitelem Speed 407. Ale podezřelej číslo jedna u mě je okruh v Nürburgringu.” oznámil Frank. ,,Proč prosím tě?” ,,Připadá mě, že záběry jsou sestříhaný. A to pořádně. Podle mě se střílelo ze střechy tribuny, ale na ni vůbec není záběr.” ,,To ještě není důkaz. A jak budeš pokračovat?” ,,To kdybych věděl…” ,,Zkus počkat na příští závod. Tam hlídej střechy tribun a uvidíš.” ,,To je dobrej nápad, Olafe. ”
Frank se vrátil do kanceláře a napsal E-mail McRaenovi:

PŘEDMĚT: PNEU
Vážený pane McRae
Mám otázku: Kdy a kde se pojede další závod?
Mohli bychom si při něm pohlídat tribuny, případně zatknout viníka.

S pozdravem
Frank Marx

Obratem dostal odpověď:

Vážený pane Marxi
Máte dobrý nápad a plně s ním souhlasím. Příští závod se jede za 14 dní v Budapešti v Maďarsku. Samozřejmě Vám zaplatíme všechny výdaje za cestu.

George McRae

Kapitola 6. – EXPERTÍZA KULKY A ZKONTAKTOVÁNÍ SPEED 407

Ve středu zašel Frank s kulkou do laborky. Dal kulku na expertízu. ,,Franku, výsledky Ti zejtra pošlu mailem.” ,,Díky Johane.” Johan je dobrej známej Franka. ,,A ještě něco.” řekl Frank. ,,Co?” zeptal se Johan. ,,Viděl jsi v neděli formule?” zeptal se Frank. ,,No jo. Masakr co?” ,,No to teda jo. Ty pneumatiky jen tak nepraskly.” ,,Nekecej. A co se sníma asi tak stalo?” nedůvěřivě se zeptal Johan. ,,Byly prostřelený. Právě tou kulkou co máš v ruce.” ,,No počkej. Jednou kulkou asi těžko prostřelili dvě pneumatiky.”
,,Druhou jsem nenašel. Tajtou to schytal Luther. Hutchinsonovu kulku si nejspíš odnesl pachatel. Ale stoprocentně se střílelo ze stejný zbraně. Takže stačí jedna kulka.” ,,Ty seš ale palice.” ,,No, ale tohle jsem nechtěl. Neviděl jsi v televizi při závodech něco podezřelého?” ,,Já ne, ale ty jsi tam snad byl, ne? Přímo v centru dění.” ,,Tam až na německý podsvětí nebylo nic neobvyklého.” ,,Německý podsvětí? Tak vidíš. Máš viníka.” ,,Nemam. Podle mě v tom podsvětí nemá prsty. Podezřelej číslo jedna je okruh.” oznámil Frank. ,,Cože? Okruh v Nürburgringu? A proč” ,,Protože jsou podle mě sestříhaný záběry kdy se střílí.” ,,Co se tady člověk ještě nedozví.” ,,No nic. Už musím jít.” Frank odešel z laboratoře. Na chodbě si v automatu koupil kafe. Když ho vypil odjel do kanceláře. Na internetu si našel japonského tlumočníka. Zavolal mu. ,,Dobrý den, tady soukromý detektiv Frank Marx. Potřeboval bych přeložit jeden E-mail do japonštiny. Bylo by to možný?” zeptal se Frank. ,,Ale jistě. Pošlete mi ho a já Vám ho do tří hodin pošlu v Japonštině.” Překladatel řekl Frankovi svou
E-mailovou adresu. Frank poslal E-mail:

Vážený pane Nguyen Khac Hoa

Jmenuji se Frank Marx a jsem soukromý detektiv. Pan George McRae ředitel týmu McMini, mě požádal o prošetření jisté záležitosti. V nedělním závodě Formule 1 došlo k sabotáží. Pneumatiky obou jezdců McMini byly prostřeleny. Bohužel Váš tým je mezi hlavními podezřelými. Protože Vaší jezdci po defektu pneumatik týmu McMini vyhráli. Nemám žádné důkazy proti Vám. Není v tom nic osobního, čistě pracovní záležitost. Mohl bych za Vámi přijet? Všechno bychom si mohli ujasnit a já doufám, že bych Vás mohl vyškrtnout ze seznamu podezřelých.

S pozdravem
Frank Marx

Tento E-mail zaslal Frank tlumočníkovi s přílohou, kam napsal jak se vyrovnají a kde spoléhá na tlumočníkovu diskrétnost. Opravdu přišel Frankovi za dvě hodiny zpět E-mail, ale byl v japonštině. Frank japonskou verzi poslal řediteli týmu Speed 407.

Kapitola 7. – SAMÉ E –MAILI

Je čtvrtek ráno a Franka čekal doslova ,,E-mailoví den”. Ráno byli v počítači dva nové E-maili. Přišli výsledky expertízy kulky:

Nazdar Franku

Tak jsem omrknul tu tvou kulku. Hochu posaď se. Je to navigačka. Takže trefit se do pneumatiky vůbec nemusel bejt problém. Kulka je z TEG 1-0.
Zkusil jsem otisky prstů, ale nic na ni není. Snad jsem ti pomoch.

,,Tak to je fakt překvápko, takhle zrána. Ještě je tady E-mail od Nguyen Khac Hoa.”:

Vážený pane Marxi

Mohu Vás ujistit, že s tím nemá Speed 407 nic společného. Jestli chcete přiletět, tak si poslužte.

S pozdravem
Nguyen Khac Hoa

,,No to ještě uvidíme jestli s tím nemáte nic společnýho.” uvažoval Frank. Hned odeslal E-mail McRaenovi. Ten s tímto nápadem souhlasí. Frank si sehnal tlumočníka a zamluvil letenky. Pak nezbývalo něž odeslat do Japonska E-mail s podrobnostmi příletu a začít balit.

Kapitola 8. – ODLET DO JAPONSKA

Je pátek 9,30. Za půl hodiny odlétá letadlo do Japonska. Frank právě přišel na letiště, kde už na něj čekal tlumočník Lukas Müller . Mohli nasednout do letadla. U letušky si objednali pití. Za chvíli byli v Japonsku. ,,Tak pane Müller, dneska se ubytujeme v hotelu a zítra se vydáme za ředitelem Speed 407.” řekl Frank.
Ubytovali se v luxusním šesti hvězdičkovém hotelu a Frank si šel vypůjčit auto do půjčovny. Museli tam zajet taxíkem. Vybral si auto za půl milionu. Zaplatil a odjeli. Překročil povolenou rychlost. Na rovince před třetí křižovatkou, to moc rozjel. Začal brzdit, ale už bylo pozdě. Naboural se. Frank byl v pořádku, ale tlumočník byl v bezvědomí. Přijela pro něj sanitka. Naložila ho a odjela do nemocnice. Frank nevěděl, jak se teď domluví s policií. Zkusil jim ukázat pas. Doufal, že pochopí, že je cizinec a neumí Japonsky. Policie to pochopila a sehnala Frankoj tlumočníka. Teďka měl Frank co vysvětlovat. Nejdříve řekl, že je tu kvůli práci. Že přijel za ředitelem Speed 407 panem Nguyen Khac Hoa. Policajt šel někomu zavolat. Za deset minut přijel sám Nguyen Khac Hoa. Začal se na něčem domlouvat s policajtem. Po chvíli řekl tlumočník Frankovi ,,Pane Marxi. Můžete být rád, že Vás zachránil pan Nguyen Khac Hoa. Veškerou škodu za Vás zaplatí. Teď s ním musíte odjet k němu do kanceláře.” ,,Jistě.” odpověděl Frank a nasednul do auta. Řidič ho odvezl limuzínou do sídla Speed 407.

Kapitola 9. – VYJEDNÁVÁNI SE SPEED 407

,,Proč jste mě zachránil?” zeptal se Frank. ,,Abych na Vás udělal dobrý dojem.” ,,Tak to děkuju, ale jsem tu pracovně. Bylo zjištěno, že pneumatiky byli prostřeleny. Byla zjištěna i zbraň. TEG 1-0. ” ,,Naše firma s tím opravdu nemá nic společného.” ,,Přiznám se Vám, že nejste hlavním podezřelým.” Frank asi hodinu vyjednával. Nguyen Khac Hoa, Frank pořád přesvědčoval, že v tom nemá prsty. Když do jednali, Frank odjel taxíkem na hotel. Tam na něj čekalo překvapení. Byl tam tlumočník. ,,Dobrý den pane Marxi.”,,Už jsem v pořádku.” ,,To jste teda v nemocnici moc dlouho nepobyl.” ,,To né. Už v sanitce jsem se probral. Vyšetřili mě, a jsem v pořádku. A co vy? Jak jste dopadnul?” ,,Zachránil mě Nguyen Khac Hoa. Byl jsem u něj v kanceláři a vyjednávali jsme. Představte si, že umí německy. On je dost chytrej. Umí japonsky, anglicky, německy, španělsky, francouzsky a latinsky.” ,,Tak to je teda dobrej. Já umím je německy a japonsky.” řekl Lukas. ,,Já umím německy a latinsky.” řekl Frank.
Druhý den jel Frank znovu k řediteli. Auto si už radši nepůjčoval. Za chvíli byl u taxikářů známá firma. Teďka vyjednávali dvě hodiny. Ředitel pořád tvrdil, že s tím nemá nic společného. Když se Frank vrátil na hotel, zapnul notebook a podíval se na nové E-maili. Byl tam jenom jeden. Od McRae:

Vážený pane Marxi

Jak pokračuje vyšetřování?
Zaplatím Vám všechny výdaje za tlumočníka, hotel atd.

S úctou
George McRae

Frank hned odepsal:

PŘEDMĚT: PNEU

Vážený pane McRae

Speed 407 tvrdí, že v tom nemá prsty. Rád bych pozastavil vyšetřování a počkal do příštího závodu.
Tlumočníka nepoužívám, protože pan Nguyen Khac Hoa umí německy.
Hned první den jsem si vypůjčil auto a vyboural jsem se. Veškerou škodu uhradil pan Nguyen Khac Hoa. Zítra odlétám zpět do Berlína.

S pozdravem
Frank Marx

Kapitola 10. – ODLET DO BERLÍNA

Další den, v neděli odlítalo letadlo s Frankem a Lukasem do Berlína. Ten den už nebyl Frank ve firmě Speed 407. Vyšetřování je dočasně pozastaveno a počká se na příští závod, který je až za týden. V letadle se Frank vyrovnal s tlumočníkem. Zaplatil mu, i když ho skoro na nic nepotřeboval. Doletěli do Berlína a rozešli se. Na Franka venku čekalo jeho auto. V něm se cítil bezpečně. Pancíř je pancíř.
,,Olafe, nechceš se mnou v neděli letět do Budapeště na formule?” zeptal se Frank. ,,Ty tam letíš?” ,,Letím tam vyšetřovat ty pneumatiky. Všechno mě McMini.” ,,Tys to ještě neuzavřel?” zeptal se Olaf. ,,Jen jsem to pozastavil. Doufám, že v Budapešti toho blba chytnu.” ,,Klidně s tebou poletím. Ale mě to taky zaplatí McMini?” zeptal se Olaf. ,,Určitě.” odpověděl Frank ,,Ale radši napíšu E-mail McRaenovi.”
Když Frank přišel domů, napsal McRaenovi E-mail:

PŘEDMĚT: PNEU

Vážený pane McRae

Mohl by se mnoucí Budapeště letět můj přítel a pomocník pan Weisner?
Doufám, že v Budapešti chytneme viníka a budu moci uzavřít tenhle případ. Horší bude, když se tam nebude střílet. V takovém případě budeme viníka hledat jen velmi těžce. Proto se o té sabotáži nesmí dozvědět policie a veřejnost. Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem
Frank Marx

Po jedné hodině dostal odpověď:

Vážený pane Marxi

Jestli je to Váš pomocník, tak mu zaplatíme letenku a všechny výdaje.
Nemusíte se bát, policie a veřejnost o ničem neví a do uzavření případu ani vědět nebude. Už máte zaplaceny dva pokoje v luxusním šesti hvězdičkovém hotelu v centru Budapeště. Zamluvil jsem Vám i luxusní auto. Doufám, že se v něm nevybouráte jako v Tokiu.

S pozdravem
George McRae

Frank si přečetl odpověď a zavolal Olafovi, že může letět a má všechno zaplacené.

Kapitola 11. – FORMULE V MAĎARSKU

Je sobota večer a Frank s Olafem odlétají do Maďarska. Na letišti na ně čeká limuzína. Nasednou a řidič je odveze do hotelu kde je ubytován celý tým McMini. Od ředitele, jeho sekretářku, přes jezdce až po nejrůznější technici a řidiče kamionu. Prostě celý tým. Frank s Olafem měli dva pokoje. Dva luxusní pokoje s koupelnou kde je velká vana s vířivkami, v ložnici je velká postel pro dva (s kým tam asi bude Frank spát? 🙂 ), naproti posteli je velká plazmovka,… No prostě luxus. Nechybí ani sakra rychlej počítač, či telefon kterému řeknete jméno a telefon hned vytočí příslušné číslo. V takovém luxusním hotelu nikdy Frank ani Olaf nebyli. Kdežto McRae má takovej luxus i doma. Lednici řekne ,,pivo” a pivo z lednice vyjede na páse, který končí až u něho.
V neděli jdou všichni už ráno na okruh. V celém hotelu zůstane jen Frank s Olafem. Frank se připravuje na odpoledne. Musí tam všechno nafotit ať má důkazy.
Oběd byl ještě luxusnější něž hotel. Křupavě vypečené krevety, čínské nudle,… ,,Franku, takovej luxus jsem teda nečekal.” řekl Frankovi Olaf. ,,To víš, když na to někdo má…”
Odpoledne ve dvě hodiny začal závod. Frank nesledoval závod, jako spíš střechy tribun. Nikde nikoho neviděl. ,,Olafe, viděl jsi tady zase černý Mercedesy?” zeptal se Frank Olafa. ,,Neviděl.”
Hutchinson vystartoval z prvního místa. Luther byl na startu druhý. Michael Wicke byl až pátý, kdežto jeho bratr Ralf Wicke třetí. Zatím je všechno v nejlepším pořádku.

Po dvaceti kolech:

Do boxu vjíždí Michael Wicke. Hutchinson je třetí, Luther je až pátý. Ralf Wicke zatím závodu kraluje. Áááá. Hutchinson se dostal na druhé místo. Druhá půlka sezóny je mu o mnohem více nakloněna, než ta první.

Po čtyřiceti kolech:

Hutchinsonovi praská pravá zadní pneumatika. Bohužel v místě, kde to Frank nemohl vidět. Ale něco spatřil McRae. Hnedka zavolal Frankovi na mobil. Frank se vydal do boxu. McRae mu ukázal směr a Frank i s Olafem si vzali zbraně a vydali se za útočníkem. Už ho spatřili. Na střeše protější tribuny někdo je. Ale jak se tam dostat? McRae už to domluvil. Když byli všechny formule daleko, mohli přeběhnout trať. Vyšplhali se na střechu tribuny a střelili střelce do nohy. Útočník padá k zemi.

Poslední kolo:

První je Michael Wicke, druhý Thomas Luther ho dojíždí…prásk!
Praskla mu pravá zadní pneumatika. Ale kdo to vystřelil, když útočníka Frank chytnul? Musí být dva, nebo ještě víc. První do cíle dojel Michael Wicke. Druhý je Ralf Wicke.

Kapitola 12. –HLEDÁNÍ VINÍKŮ A ZATÝKÁNÍ

,,Kdo střílel?” zeptal se Frank. ,,To vám neřeknu.” ,,Pane Schwarzi, hrozí vám dvacet let vězení, když nám to řeknete, bude to polehčující okolnost.” přesvědčoval Frank střelce Schwarze. ,,Tak dobře. Jsem z jednoho gangu…” opatrně říkal Schwarz. ,,Německý podsvětí?” ,,Ne. To po nás právě jde…” ,,To se potom vysvětluje, proč byli na závodech v Německu černý Mercedesy. A kdo je váš šéf?” zeptal se Frank. ,,To vám neřeknu!” ,,Mě to jedno. Já si to zjistím. A vy budete v base tak dlouho až zčernáte.” ,,Né. Je to jistej Johan Hauser.” ,,A víte adresu?” ,,Königstraße 98.” ,,To mě stačí.”
Frank jel s policií na gangsterovu adresu. Vešli do domu a chtěli Hausera zatknout. Ale ten si jich všimnul a utekl. Frank se za ním vydal. Hauser vyběhl na ulici. Začal honička. Frank se pořád držel za Hauserem.
Ten utíkal na náměstí. Tam vlezl do taxíku, který s ním odjel. Frank si taky jeden přivolal. ,,Sledujte ten taxík.” řekl Frank a začala honička po městě v taxíkách. Frankův taxík byl pomalejší a Hauser ujel pryč. ,,Co jste to za taxikáře!!??” vztekal se Frank ,,V tom taxíku seděl zločinec.”
Další den zkusil Frank znovu štěstí.Tentokrát sám bez policie. Zazvonil ale nikdo neotvíral. Frank vyrazil dveře. Slyšel jen jak na hoře něco bouchlo a rozeběhl se tam. Hauser odjel svým autem. Frank se za ním vydal. Hned tam hodil nitro a Hausera dojížděl. Na jedné zatracené křižovatce Hauser hbitě zahnul a Frank jel rovně. Nestihl zatočit. ,,Do háje. A je to zase v pr**li.” nadával Frank, ale na další křižovatce zahnul. Znovu začínal dojíždět Hausera. Frank jel co to dalo. Už Hausera předjížděl, když po Frankoj Hauser začal střílet. Naštěstí frank má pancéřové auto, tak mu to ani moc nevadilo. Začal střílet Frank. Trefil se Hauseroj do pneumatiky a Hauser začal zpomalovat. Zastavil, vystoupil z auta a začal utíkat pryč. Frank ho rychle dohonil. Nasadil mu pouta.
Policie pozatýkala zbytek gangu -to už nebyl problém.

Kapitola 13. – ŠŤASTNÝ KONEC

Jako každý příběh, tak i tento končí šťastně. Cely gang je zatčen, Frank dostal svou tučnou odměnu (100 000 dolarů) a McMini vyhrál pohár konstruktérů. Frank si konečně dopřál svou zaslouženou dovolenou a odletěl na Kanáry. Tak to je konec…