Upír minulosti

Waiting for his victim.. he found her.. he found his victim.. welcome lady..

´Kde to jsem?! Proč tu jsem?! Kdo je ten v kápi, který mě sem dovlekl?!´ Muž mi sundal šátek z očí, ale ruce mi nechal zavázané. Stál přede mnou, nic neříkajíc, jen mě upřeně pozoroval. V očích se mu zlověstně odrážela světla. Zvedl ruku směrem ke kapuci a stáhnul si ji dolu. A mě se naskytl pohled na naprosto ochromujícího kluka. Černé, na pohled barvené vlasy pod ramena, dělali rámeček přívětivému obličeji a hnědýma očima, které se do mě neustále zapichovaly. Překvapením jsem prudce vydechla. Oblečený celý v černém, mě dokázal naprosto okouzlit. Černá v kontrastu s jeho bledou kůží vypadala až nelidsky.

Přistoupil o krok blíž a naklonil se ke mně. Pošeptal mi, tak blízko, že jsem cítila jeho dech na tváři: „Snad se mě nebojíš?! „, oddálil hlavu tak, aby mi viděl do očí. To co v nich viděl, ho asi docela překvapilo, ale nevypadal, že by ho to až tak moc zaskočilo, nebo že by mu to vadilo. Přišel ke mně zezadu a rozvázal mi ruce. Obejmul mě ze zadu a začal mě líbat na krku. Sice jsem pořád nevěděla jeho jméno, ale byla jsem si stoprocentně jistá, že už jsem se s ním někdy setkala. No jistě! To je ten záhadný člověk, o kterém se mi zdá, do kterého jsem se asi před dvěma měsíci zamilovala, a stala se závislá na tom, že ho každou noc vidím ve snech.

„Já.. já tě znám.“, překvapeně jsem se k němu otočila. Přikývl. “ Já vím.. já tebe taky.“ , smutně se usmál. „Děje se něco?!“ podívala jsem se mu do očí, ale on sklopil hlavu. „Ne..“, takže jo. Akorát mi to nechce říct. 4ekala jsem, jestli si to třeba nerozmyslí, a neřekne mi to, i když mě vůbec nezná. A po chvíli opravdu začal mluvit. “ Jsem zrůda, hnusná nechutná zrůda, která zabíjí..“, zvedl ke mně hlavu a v očích měl slzy. Zavrtěla jsem hlavou a nadechovala jsem se, abych mu to vymluvila, ale umlčel mě pohledem. Nechala jsem ho tedy, aby mluvil dál. „Každý den, už asi víc jak dva měsíce, tě sleduju, vidím každý tvůj krok, slyším každé tvoje slovo, každou tvojí reakci.“ Tak to mi vyrazilo dech. Otočila jsem se k němu zády a snažila jsem se to rozdýchat. Pohladil mě po vlasech a otočil zpátky čelem k němu. “ Prosím, nezlob se, nemohl jsem si pomoct.. musel jsem to dělat. Ty jsi to, co potřebuju. Neměl jsem na vybranou.“ Jeho pohledu se opravdu nedalo odolat. Usmála jsem se na něj a on to vzal jako souhlas, že nejsem naštvaná. „Ale ty přeci nejsi zrůda!“ pohladila jsem ho po tváři. „Jsem, ty akorát ještě nevíš všechno.“ Nechápavě jsem ho pozorovala, a vůbec jsem nevěděla, na co tim naráží. Ale tohle mi zřejmě zatím říct nechtěl. Začal mě zase líbat a nasměroval nás směr postel.

´Já jsem to fkt udělala. Já jsem se s nim vyspala! Pořád tomu nemůžu uvěřit.´ tohle se mi honilo hlavou, když jsme jen tak leželi v posteli a on mě objímal kolem pasu. „Chtěla by si se mnou být napořád?!“ pronesl s plnou vážností a zvednul se na lokty, aby viděl jak se tvářím. „Co je to za otázku?! “ nervózně jsem těkala očima z jeho očí na jeho rty a zase zpátky. „Odpověz prosím..“ Zamyslela jsem se. Vlastně, chtěla bych hrozně moc, ale.. múžu si dovolit vlastnit něco tak dokonalého jako je tvor ležící vedle mě?! .. „Chtěla, hrozně moc bych chtěla.“ Vyhrkla jsem, až moc nadšeně. „Opravdu?! Tak teď zjistíš, že opravdu jsem taková zrůda, jak jsem vždycky tvrdil..“ “ Co..?!“, věděla jsem, že v mých očích se odráží děs a strach. Přiblížil svojí tvář k té mojí. Ale pak přešel ke krku. Najednou jsem cítila slabé bodnutí a pak už jsem jen cítila, jak ze mě vysává krev a že ze mě pomalu vyprchává život. Už jsem chápala, co myslel tou zrůdou. On zabíjí lidi, vysává z nich krev. Z posledních sil jsem se zeptala: “ A jaké je vlastně tvoje jméno?!..“ „Lawrence..“ zašeptal a políbil mě. „Miluju tě, Lawrenci.. „, pak už jsem zavřela oči a vnímala do poslední chvíle jeho blízkost. Až ze mě vyprchala veškerá energie.

Lawrence tam ležel ještě dlouho a pozoroval mojí tvář, lesknoucí se v měsíčním světle. „Sbohem lásko.. “ S těmahle slovama se zvednul a odešel..