Bez pomoci

autor: Gorgy

Policejní vyšetřovatel pomalu otevřel dveře pokoje.Nečekal nic zvlaštniho jen další rutiní prohledavaní pokoje mrtvého chlapce.

Neměl rád takové případy.Děsilo ho že ještě jsou lide kteři si dokáží sahnout na život on sám byl přikladnym přikladem pruměrneho a vzorneho občana.byl mlady ještě u policie nebyl ani 5 let a neměl tolik zkušeností jako ostatní.

Když vstoupil ponořil se do temneho pokoje.Rolety byly ztažené a pronikaly jimi jen uzke pruhy světla. Začal s rutini prohlidkou.Nejdřive začal stolem.Byl v něm hrozny nepořadek a mezi všemi těmi věcmi se nemohl vyznat rozhodl se vytahnout šupliky jeden po druhem.

Když vytahoval druhy ucitil že pod nim je něco přilepeneho.Odlepil to a najednou měl v ruce plně popsany neobaleny sešti s napisem ,,Deník“.Otevřel jej aniž by tušil co v něm najde a jak to změní cely jeho nazor na tento případ.

20.září 2007
Toto je první záznam který píšu.Musím ze sebe nějak dostat to co mne už tak dlouho sužuje a trápí.Doufam že moje zapisky nikdo nenajde a pokud ano tak myslím že už tady nebudu.

Dnes byl další den šedeho a nudneho života.Musel jsem zase mezi ně.Mezi všechny ty co mi vždy jen ubližovali.Jsou všichni stejni.Možna by mnozi namitali že jsem je ani nepoznal ale oni mi nedali ani šanci.Nevím jak dlouho ty jejich uražky dokážu ještě snášet.

21.zaří 2007
Zase patek byt se moc nezlepšilo alespon dva dny nebudu muset snášet.Moje jmeno je mezi mymi spolužaky vedeno jako nejhorší uražka už se na mě jen pokřikuje.Starší lidé semnou kvuli mému malemu věku pouhych 15 let nechtějí mluvit a hazeji mě do stejneho pytle se všemi ostatními.

22-23 září 2007
Dnes jsem četl rozsahly članek o sebepoškozovani pry to pomaha nevim jestli jo nebo ne ale asi to zkusim pořad lepší než drogy.

Policista si chvíli potřeboval odychnout.Bylo vidět že mladik byl velmi inteligetní.Sice psal drobnym a špatně čitelnym pismem ale obsah byl tak zajimavy že z něj nemohl spustit oči.

Napil se vody a pokračoval ve čtení ktere ho děsilo a zaroven ho toužil pročist.

25.září 2007
Dnešek byl strašný.Opět všichni měli hloupe naražky na mou osobu a k tomu ještě to s nimi musim vydžet 4 dny než si budu moci odpočinout.Mám strach.Mám strach ze sebe sameho uplně citím jak ve mě roste agrese.Byt jsem kdysi nasilim tak opovrhoval dnes už mi nevadi.Bojím se toho co by se mohlo stát.Co bych mohl udělat.

26.září 2007
Dnes už mi došly nervy.Potkal jsem jednu dívku.Krásnou a tajemnou rozhodl jsem se ji oslovit a oni jen přišli a začali mě před ní pomlouvat a vytahovat na mě moje trapasy z minulosti.Potom beze slova odešla a už ji asi nikdy neuvidím a všechno kvuli nim ja už nechci byt na v
šechno sám.

27.září 2007
Situaci doma jsem už davno přestal řešit takže mě ani další hádky nerouházely.Opět jsem ale cítil ten hrozny pocit osamění.Nemám nikoho na koho bych se mohl obratit.A byt to se řiznout pomaha za dva dny mam těch jizev desítky.A nevím jak ještě dlouho.

28.září 2007
Opět jsem byl jen seřvan co to mam s rukou.Nikdo se mě nezeptal jestli nemám nějaky problem nikdo mi nechtěl pomoct.Nikdo neměl ani starost.Všichni měli jen hloupe poznamky.Nenašel se vubec nikdo.Žádná přátelská duše začínám si myslet že všichni lidé jsou stejná bezcitná monstra.

Policista si musel opět odpočinout.To co četl ho silně zasahlo nejen kvuli samotnému námětu ale i kvuli tomu že mu to připomělo jeho samotného.

29.září
Opět volno ale mě už odpočinek nepomaha.Čím víc lidi poznavam tím víc je nenavidím.Můj život ztratil smysl pokud někdy nějaky měl.Avšak jestli zemřu tak je vezmu sebou.

30.září
Podařilo se mi sehnat zbran je to jen glock 17 ale mělo by to stačit mám jen dva zasobníky ovšem i to je dost.I když vím že mě budou mít všichni po me smrti za šílence tak mě je to jedno.Je mi jedno co si myslí oni.Nikdy jsme neměl nikoho blizkeho komu bych se svěřil nikoho kdo by mě podpořil tak proč bych měl snášet dál pobyt na tomto světě?Nemám výčitky nemám cíl nemám nic.

Policista se začinal třást.V hlavě mu znělo ,,Takhle to tedy bylo“všude v novinach a ve všech mediich o něm psali jako o šilenci co byl zavisly na hrach.A chtěl si zkusit zastřílet naživo.Všude o něm psali jako o někom kdo to dělal bezduvodně nikde nenapsali nic o tom co se piše tady nikde nenapsali nic o tom kdo to byl.

Otevřel poslední stránku a začal číst.
1.října 2007
Toto je poslední záznam který píšu.Dnes to udělam.Vím že tento deník se dostane do lidkych rukou doufam že s nim naloži správně a poučí se alespon někdo.Protože není nic horšího než tohle.A pokud se pouči alespon jeden člověk sundá si z oči klapky a porozhledne se okolo sebe a začne pomáhat ostatním potom jsem nezemřel zbytečně.

Snad to s lidmi pohne.Snad se o mě nebude mluvit jako o zhyčkanem zavislem hrači.Sbohem světě nebudeš mi chybět.
Za poseledními slovy byla dlouha čara a pod ni napsano.
NENÍ NIC HORŠÍHO NEŽ BÝT NA VŠE SÁM.

Policista odešel s pokoje.A začal přemyšlet co uděla s denikem.Jestli ho odevzda svym nadřizenym nikdo si poselství toho chlapce nepřečte.
Vytahl vlastní blok a začal opisovat.

Závěrem:Z této povídky nechci vyvozovat žádné závěry nemá nic společného semnou.Chtěl jsem jen popsat pocity co takovy člověk asi cítí.

Věnovano te nejužasnější na světě.Ktera memu životu dava cíl a smysl.