Zpověď zlatého kolovratu

autor: Luky

Přinášíme Vám žhavé novinky. Náš král se prý údajně stal obětí sňatkového podvodu. Je obecně známo, že jeho veličenstvo se před měsícem oženil. Poté co se však vrátil z válečného tažení ho čekalo šokující zjištění. Jeho žena není ta, za kterou se vydává, nýbrž její sestra. Kde však je pravá králova vyvolená? To objasnil klíčový svědek celého činu. Není jím však člověk, ale stroj. A to, zlatý kolovrat. Tento trestný čin se v jeho svědectví stal ještě hrůznějším, než by kdokoliv čekal.

Kolovrat vypověděl, že králova žena společně se svou matkou velmi vážně zranila královu snoubenku Doru. Dora byla nevlastní sestrou a nevlastní dcerou zločinných duší. Svědek také přiblížil průběh celého činu. Budoucí královna byla vylákána svou macechou do hlubokého lesa a tam jí byly vypíchnuty obě oči a poté i uťaty všechny končetiny. Její bezvládné tělo pak několik týdnů leželo v lese pod  keři. Oči a utnuté končetiny si vražedkyně ponechaly jako suvenýr. Avšak jakýsi seschlý děd je od nich vykoupil a oplátkou jim za ně dal již několikrát zmiňovaného klíčového svědka – Zlatý kolovrat. I na tomto transferu je vidět, jaké materiální myšlení je vedlo k celému zločinu. Musí se ještě podotknout, že velmi důležitým faktorem toho, že celý hrůzný čin proběhl bez povšimnutí je velmi přesná podobnost Dory a její nevlastní sestry. Nejpodivnější ale na tom všem je, že po několika dnech pátrání po těle, byla nalezena Dora, živa a zdráva. Ta potvrdila celou kolovratovu verzi výpovědí, že byla v lese svou macechou velmi morbidním způsobem připravena o oči i všechny své končetiny a že si, kromě několikahodinové agonie, až do svého probuzení v nepoškozeném těle nic nepamatuje. Obě výpovědi dokazují ještě jizvy na těle poškozené v okolí pánve a ramen.

Na příkaz spravedlivého Jeho veličenstva byly obě mordýřky odvedeny do lesa, kde je stihl spravedlivý trest v podobě toho, co udělaly ony poškozené Doře. Policejní zpráva dokumentuje jejich smrt přibližně na patnáct minut od výkonu trestu.

Celý tento případ je opředen spoustou nevyřešených otázek a záhadných skutečností. Za všechny jmenujme například: Kdo byl ten starý obchodník s kolovratem? A jak je možné, že králova nastávající přežila tři týdny krvácejíc pod keřem a poté byla objevena naprosto zdráva? A nakonec, jak mohl mluvicí kolovrat toto vše vědět? Na tyto otázky nepůjde s jistotou odpovědět asi ještě dlouho, ne-li nikdy.