• Máte nějakou svoji povídku? Pošlete ji na email newerabiz (zav) seznam.cz

Skutečně originální recept

autor: Luky

Jsem nucen vám oznámit, že mám zaručený recept! Na co? No přece na výtečné kuřátko s pikantní nádivkou. Asi se ptáte, jak jsem dospěl k názoru, že recept na pokrm, který o pár řádků níže odtajním, je zaručený. Maminka ho totiž kdysi vytvořila. A byla to opravdu lahůdka. Abych ale dlouho nezdržoval svými pochvalnými řečmi, přejdu rovnou k věci.

Tak tedy, na přípravu jídla budete potřebovat, s čímž jistě počítáte, nějaké suroviny. Jsou to suroviny, které se chystám vypsat. Jedná se o jedno, přibližně jeden a půl kilogramové kuře, bez kterého by předpokládám bylo jídlo jaksi chudé, sůl a bílý pepř, aby kuře nebylo příliš sladké, plátek bílého chleba nebo veky, díky němuž nebudete mít moc mastné hrdlo, červenou a zelenou papriku, kvůli kterým mňamka nebude postrádat barvu, dva řapíky celeru, protože hořkost je dobrá věc, snítku petrželky, pro vyvážení chuti, lžíci olivového oleje, aby bylo jídlo ještě mastnější než předtím, dvě lžíce kukuřičných zrn, protože nám žlutá barva ještě chybí, padesát mililitrů kuřecího vývaru, aby mělo kuře kuřecí chuť, jednu až dvě lžíce rozpuštěného másla, aby, aby jste se měli na co ptát. A nakonec párátko, aby vám nějaká kuřecí potvora neuvízla mezi zuby.

Právě jsme se horko těžko probrali ingrediencemi a místo toho, abychom si na cestě za dokončením královské krmě odpočinuli, vrhneme se do dalšího vyčerpávajího poznávání receptu. Pokud nechceme dostat bacil nebo salmonelu, musíme kuře zevnitř důkladně umýt a poté ještě důkladněji osušit. Dále využijeme sůl a pepř a rozprášíme je po povrchu masa. Plátek chleba nakrájíme na krásné kostičky, papriky omyjeme, a jelikož se nám tvar kostiček strašně líbil, provedeme to samé, co s chlebem. Bohužel nám kostkový tvar připadá příliš okoukaný, tak musíme změnit taktiku a řapíkatý celer nakrájet na plátky, a aby změn nebylo málo, vybijeme si zlost na bylinkách a rozsekáme je, že to ještě neviděly. Na rozehřátém oleji do křupava opečeme kousky chleba a podusíme zeleninu. Poté se přemístíme k vývaru, který smícháme s kulatými zrny kukuřice a povaříme směs pět minut. Uvařenou kukuřici důkladně osolíme, opepříme a vmícháme opečený chléb a bylinky, což nám dohromady dá kombinaci, kterou za chvíli využijeme.

Tímto se dostáváme do další fáze přípravy, kterou počneme rozehřátím trouby na vysokou teplotu dvě stě stupňů Celsia. Vnitřek očištěného kuřete naplníme zeleninovou směsí, zchladlou v lednici. Aby se zelenina nevysypala a naši těžkou a špinavou práci nevzal čert, musíme vzít do ruky párátka a uzavřít jimi dutinu. Nezbývá nám již, než potřít takto upravené kuřecí potřít rozpuštěným máslem a vložit je do pekáče hrudníkem vzhůru. S tímto počinem přichází na řadu poslední část přípravy a sice pečení v troubě se sto osmdesáti stupni, s občasným potíráním kuřete tukem po dobu přibližně čtyřiceti minut z každé strany.

A je to! Pokud jste během připravování krmě nevysypali nakrájenou zeleninu věčně hladovému psu, nemrštili pekáčem, na kterém se shodou okolností nacházelo kuře o zem nebo nevylili horký vývar z okna na kolemjdoucího nešťastníka, jistě skáčete do stropu a oslavujete vítězství v podobě zlatavého křupavého kuřátka, které v tomto případě na čtyřech talířích dozdobíte barevnou směsí, kterou bych esteticky nazval zeleninový salát. Jsem velice potěšen, že sem vám mohl sdělit tento recept na toto jídlo a věřím, že vašim chuťovým buňkám bude připadat stejně chutné jako mým. Přeji dobrou chuť!