Zrozen k laskavosti

Autor: Jakub Dvořák

Před několika lety žil v jedné vzdálené zemi poměrně neatraktivní člověk, který nikdy nepoznal lásku. Byl to milý, inteligentní muž s velkými plány do budoucna. Jeho jméno bylo Jakub.
Jednou, když mu bylo třicet let, potkal překrásnou mladou ženu. Jmenovala se Evangeline, ale všichni jí říkali Eloise. Navzájem se poznávali mnoho měsíců. Časem mu řekla, že má rakovinu. Jakub uronil slzu, Eloise plakala. Přesto věřil, že pro sebe byli stvořeni.
Jakub měl, jako jediná bytost na planetě Zemi, zvláštní dar. Výjimečnou schopnost, kterou mohl užívat k léčení jiných. Nikdy předtím ji nevyužil, protože si myslel, že všichni lidé jsou chamtiví a chtiví moci. Ale ona ho naprosto okouzlila.
Uzdravil ji, když byla ve špatném stavu. Miloval Eloise jako nikoho, ale ona ho měla jen ráda jako kamaráda. Jakub byl, kvůli neopětovaným citům, moc smutný. Pověděl Eloise, co k ní cítí, ale ona to ignorovala.
Pochopil, že neexistuje způsob, jak s ní být. Jakub bez Eloise nemohl žít, proto spáchal sebevraždu. Poté, co vyskočil z okna a ležel před domem, spatřil postavu přibližující se k němu.
„Kdo- kdo jsi?“
„Mám moc vzít tě na druhou stranu,“ řekla zahalená postava tajemně.
„Na druhé straně nic není.“
„Jak to můžeš vědět?“
„Už jsem tam byl,“ odpověděl Jakub přesvědčivě. „Vím, kdo jsi, a ty víš, že ti říkám pravdu.“
Postava chvíli čekala.
„Před sedmi lety jsem ti dala druhou šanci žít znovu svůj život. Žít lépe.“
„Vím to a děkuji ti za tu příležitost. No, můžeme jít.“
„Máš strach?“ zeptala se Smrt pomalu.
„Ani ve snu,“ odpověděl Jakub.