Hladina jezírka

by Draugen

Kámen, který vzal do ruky se mu zdál podivně těžký, ale vůbec nad tím nepřemýšlel.Jeho hlava byla přeplněna jinými myšlenkami.Podíval se zamyšleně na kámen a mrštil jím do vody parkového jezírka.Sledoval dráhu jeho letu k vodní hladině, jeho pohled kámen doprovázel do té chvíle dokud se mu pod hladinou neztratil.Kámen rozčeřil vodní hladinu a muž sledoval stále se zvětšující kruhy na vodní hladině.Pozoroval je do té chvíle, dokud se hladina neuklidnila a nebyla opět jako zrcadlo.

„Chmm.“ Povzdechl výsměšně. „Jaký je smysl našeho konání, když to dopadá vždy stejně?Na činy se postupem času zapomene, na lidi taktéž.I za velkým balvanem se jednou hladina zavře.Zapomnění.Tak je to se vším.Kdybych spáchal sebevraždu, bylo by to jako oblázek vržený do řeky.Nikdo si toho ani nevšimne.Možná si někdo řekne: ‚Zase to není hotové.Kde je ten co se o to stará?‘“ To vše létalo hlavou tohoto muže stojícího na kraji parkového jezírka, hledícího na jeho klidnou hladinu.Měl silnou depresi a zdálo se až zvláštní, že ještě nespáchal sebevraždu.Ani se o to nepokusil.

„Chtěl bych, aby byl všeho už konec.Mé činy, mé konání, mé snažení…Vše je k ničemu.Nikdo si tohohle nevšimne, každý jen vidí co jsem neudělal, co jsem přehlédl, na co jsem zapomněl.Už toho mám vážně dost!“ Takové myšlenky létaly hlavou muže trpícího silnou depresí, stojícího na břehu jezírka s klidnou vodní hladinou.

Pomalu vyndal ruku z kapsy kabátu a jeho prsty mířily nahoru k jeho krku.Zkušeným pohybem si povolil knoflíčky své košile a povolil kravatu.Udělal krok zpět a mocně, ze všech sil, zařval.Dal do toho vše, veškeré své emoce, všechny pocity, celé své srdce…

Opřel se rukama o kolena a zhluboka dýchal.Cítil se trochu lépe.Vlastně trochu lépe, ale úplně dobře.Zhluboka dýchal a nemyslel na nic.Zhluboka dýchal, nemyslel na nic a jeho hlava byla jako prázdná ulice. Zhluboka dýchal, nemyslel na nic, jeho hlava byla jako prázdná ulice a bylo mu dobře.Zhluboka dýchal a byl rád.

Narovnal se a navyklými prsty si zase zapnul knoflíček košile a utáhl kravatu.Pomalu se otočil a odcházel pryč.Pryč od toho jezírka s klidnou vodní hladinou.Nevěnoval mu už ani jeden pohled.