Církev a -ismy

autor: kuba.zeman@centrum.cz

„tak jim prej visej pár miliard“

„komu“

„flaňďákům“

Jak to myslíte, vrátit majetek církvi? Je demokratické dávat nazpět něco, co bylo předmětem zločinu?

(Že jim byl ukraden majetek a tak mají právo … vraťte jim jejich lup!)

Zloděj a vrah by měl zůstat, tam kde je (a být odsouzen) a nikoli rehabilitován. Vznesete argument, co že si to dovoluji tvrdit – církev, že je zloděj a vrah? Ano… je tomu tak!

Nemyslete si však, že mluvím proti Bohu – vůbec ne. Boha ať si dál kdo chce uctívá. Ale ať probůh velebí jen Boha….

Nelze sloučit víru v Boha s církví, jednající ve jménu Boha. Pokud, tvrdíte, že je to stejné, hovoří z Vás nenávist. Je to nenávist křesťanů k muslimům, muslimů k buddhistům a jiných sekt proti jiným sektám. Všech proti ateistům. Je však ateismus? Tvrdí-li někdo, nevěřím v Boha, pak věří ve vědu a v pokrok nebo v přírodu, prostě v něco. Zjistí ale, že nejde nevěřit – a pak už je jedno, je-li to Bůh či cokoli jiného.

Jediné zlo je masovost. Ať už je to fašismus (a jiné ismy), křesťanství, greenpeace, islám apod… (vše má jistě správné kořeny – např. Marxův socialismus by byl přímo boží, leč chytnou-li se toho masy…!)

Církve a náboženské sekty se jen hemží ateisty, ale zaštiťují se Bohem a protože Bůh řídí vše, co lze i vše, co činit (včetně krádeží a vražd… ovšem ve jménu Boha, že?)

Protože církev to byla, ať se Vám to líbí nebo ne, kdo má na svědomí vraždy myriád nevinných lidí. Za církvemi stojí ty největší loupeže historie. Kam mizel majetek všech nevinně usmrcených při fingovaných procesech?

Co mi odpovíte, vy křesťané a vy muslimové, na dotaz ohledně bohatství vyloupených Palestinských měst? A proč jste při tom, vy fanatičtí vyznavači kříže a půlměsíce, museli zavraždit tisíce a tisíce?

Dějiny válek jsou dějinami církví – zná historie válku, nevedenou křesťanskými či jinými sektářskými marionetami. Snad na prstech jedné ruky by se dali spočítat ty nevedené „ve jménu Boha“. Všichni ti, co posílají lidi na smrt a ti kdo vraždí nevinné – ti Bushové, Ládinové, Brejvikové, Jany z Arcu atd… tak činili přece ve jménu Boha… ve jménu „své“ církve.

Pak tu jsou ti Hitlerové, Stalinové, Maové, Husajnové apod… ti zas měli své -ismy, které jim alibizovali vraždění. Nechci dávat na stejnou úroveň papeže a Hitlera – ale zkuste najít rozdíl?

Jak si jenom může někdo s takovýmto trestním rejstříkem něco nárokovat?

Byl by to precedens pro pana X, který sice vykradl tři banky a zavraždil třináct lidí, nehledě na zneuctěné ženy. Odseděl si již dvanáct let. Na základě novinové zprávy o navrácení majetku církvi, prohlásil pan X, že jednal ve jménu Boha a požádal o odškodné za odsezená léta. Stát mu také musí do halíře vyplatit ukradené peníze a znásilněné ženy by se mu měly odvděčit za prokázané služby a pak vstoupit do sekty pana X.

(zde odkazuji na knihu Továrna na absolutno od K. Čapka)

Takže prosím Vás, Vy nahoře, pokud Vám zbyl ještě krapet toho selského rozumu, promyslete zda není lepší financovat školy, nemocnice a věčně nespokojené důchodce, než adorovat vrahy a podporovat lupiče?